TRACTOR UNIT


38.900€ (Without taxes)
| Weight | 13635 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1000 × 250 × 390 cm |
| Brand | MERCEDES BENZ |
| Year | 2016 |
| Type | Caisson, By crane |
| Transmission | Automatic |
| Suspension | zrak/zrak |
| Tyre dimensions | 315/70 / R22.5 |
| Tyres | 60% |
| Wheel formula | 6X2 |
| Euro | EURO 6 |
| Engine power | 420HP |
| Accessories | aktivni tempomat, dvižna os, EU poreklo, meglenke, senčnik, zapora diferenciala, crane Palfinger PK 22.001L – 11M, line assist |
| Maximum permissible mass | 26000кг |
| Caisson dimension | 630x250x100cm |
| Wheelbase | 450-130cm |
| Load capacity | 12360kg |
| Mileage | 747.000km |
Contact us |
|
| We are always ready to talk to you! Call us, or send us an email and we will get back to you shortly. | |
| +386 (0)31 809 017 +386 (0)40 203 002 |
|
| sales@fis.si | |
| 0038631809017 | |
| 0038631809017 | |
| tadejfis | |
| FIŠ d.o.o., Šentrupert 6 3303 Gomilsko, SLOVENIA |
|
![]() |
|