TRUCKS


11.500€ (Without taxes)
| Weight | 9450 kg |
|---|---|
| Dimensions | 740 × 250 × 320 cm |
| Year | 1987 |
| Transmission | Manual |
| Wheel formula | 4X4 |
| Engine power | 230HP |
| Euro | EURO 0 |
| Type | Tipper |
| Suspension | parabolično/parabolično |
| Tyres | 50% |
| Brand | IVECO |
| Accessories | 3 strani kiper, 4×4 pogon na vsa kolesa, EU poreklo, zapora diferenciala, žerjav – 9m |
| Maximum permissible mass | 18000kg |
| Tyre dimensions | 385/65/R22.5; 315/80/R22.5 |
| Mileage | 570.000km |
| Tipper dimension | 370x235x120cm |
| Load capacity | 8550kg |
| Wheelbase | 455cm |
Contact us |
|
| We are always ready to talk to you! Call us, or send us an email and we will get back to you shortly. | |
| +386 (0)31 809 017 +386 (0)40 203 002 |
|
| sales@fis.si | |
| 0038631809017 | |
| 0038631809017 | |
| tadejfis | |
| FIŠ d.o.o., Šentrupert 6 3303 Gomilsko, SLOVENIA |
|
![]() |
|