TRUCKS


12.500€ (Without taxes)
It is not possible to charge VAT
| Weight | 11750 kg |
|---|---|
| Dimensions | 790 × 250 × 385 cm |
| Brand | MAN |
| Year | 1993 |
| Transmission | Manual |
| Mileage | 621.000km |
| Type | Concrete mixer |
| Suspension | parabolično/parabolično |
| Tyres | 50% |
| Tyre dimensions | 315/80/22.5 |
| Wheel formula | 6X4 |
| Euro | EURO 0 |
| Engine power | 270HP |
| Accessories | differential lock |
| Wheelbase | 325-135cm |
| Load capacity | 14250kg |
| Maximum permissible mass | 26000кг |
Contact us |
|
| We are always ready to talk to you! Call us, or send us an email and we will get back to you shortly. | |
| +386 (0)31 809 017 +386 (0)40 203 002 |
|
| sales@fis.si | |
| 0038631809017 | |
| 0038631809017 | |
| tadejfis | |
| FIŠ d.o.o., Šentrupert 6 3303 Gomilsko, SLOVENIA |
|
![]() |
|