TRACTOR UNIT


19.500€ (Without taxes)
| Weight | 8925 kg |
|---|---|
| Dimensions | 720 × 250 × 350 cm |
| Brand | MAN |
| Year | 2008 |
| Type | Tractor unit |
| Transmission | Manual |
| Mileage | 782.000km |
| Suspension | parabolično/zrak |
| Tyres | 50% |
| Tyre dimensions | 315/80/22.5; 385/65/22.5 |
| Accessories | kiper hidravlika, retarder, senčnik, zapora diferenciala |
| Wheel formula | 6X4 |
| Euro | EURO 4 |
| Engine power | 430HP |
| Wheelbase | 320-145cm |
| Load capacity | 24000кг |
| Maximum permissible mass | 33000кг |
Contact us |
|
| We are always ready to talk to you! Call us, or send us an email and we will get back to you shortly. | |
| +386 (0)31 809 017 +386 (0)40 203 002 |
|
| sales@fis.si | |
| 0038631809017 | |
| 0038631809017 | |
| tadejfis | |
| FIŠ d.o.o., Šentrupert 6 3303 Gomilsko, SLOVENIA |
|
![]() |
|