TRUCKS


25.900€ (Without taxes)
| Dimensions | 790 × 250 × 300 cm |
|---|---|
| Brand | MERCEDES BENZ |
| Year | 1997 |
| Type | Tipper |
| Transmission | Manual |
| Mileage | 550.000km |
| Suspension | parabolično/parabolično |
| Tyres | 20% |
| Tyre dimensions | 315/80 / R22.5 |
| Wheel formula | 6X4 |
| Euro | EURO 2 |
| Engine power | 400HP |
| Accessories | 3 strani Meiller kiper, EU poreklo, motorna zavora, senčnik, zapora diferenciala, parabolično vzmetenje |
| Maximum permissible mass | 26000кг |
| Tipper dimension | 470x240x100cm |
| Wheelbase | 330-140cm |
Contact us |
|
| We are always ready to talk to you! Call us, or send us an email and we will get back to you shortly. | |
| +386 (0)31 809 017 +386 (0)40 203 002 |
|
| sales@fis.si | |
| 0038631809017 | |
| 0038631809017 | |
| tadejfis | |
| FIŠ d.o.o., Šentrupert 6 3303 Gomilsko, SLOVENIA |
|
![]() |
|