TIPPER


26.900€ (Without taxes)
| Weight | 6950 kg |
|---|---|
| Dimensions | 640 × 220 × 320 cm |
| Brand | MERCEDES BENZ |
| Year | 2005 |
| Type | Other |
| Transmission | Polavtomatski – EPS s sklopko |
| Mileage | 200.000km |
| Suspension | parabolično/parabolično |
| Tyres | 80% |
| Tyre dimensions | 335/80/20 |
| Wheel formula | 4X4 |
| Euro | EURO 4 |
| Engine power | 150Hp |
| Accessories | EU poreklo, klima, zapora diferenciala |
| Wheelbase | 310cm |
| Load capacity | 3250kg |
| Maximum permissible mass | 10200kg |
Contact us |
|
| We are always ready to talk to you! Call us, or send us an email and we will get back to you shortly. | |
| +386 (0)31 809 017 +386 (0)40 203 002 |
|
| sales@fis.si | |
| 0038631809017 | |
| 0038631809017 | |
| tadejfis | |
| FIŠ d.o.o., Šentrupert 6 3303 Gomilsko, SLOVENIA |
|
![]() |
|