TIPPER


30.900€ (Without taxes)
| Weight | 16130 kg |
|---|---|
| Dimensions | 910 × 250 × 360 cm |
| Brand | MAN |
| Year | 2004 |
| Type | Tipper |
| Transmission | Manual ZF |
| Mileage | 639.000km |
| Suspension | parabolično/parabolično |
| Tyres | 60% |
| Tyre dimensions | 315/80/22.5 |
| Accessories | EU poreklo, meglenke, senčnik, velika os, zapora diferenciala, parabolično vzmetenje |
| Wheel formula | 8×6 |
| Euro | EURO 3 |
| Engine power | 410HP |
| Maximum permissible mass | 41000kg |
| Tipper dimension | 560x210x120cm |
| Wheelbase | 180-300-140cm |
Contact us |
|
| We are always ready to talk to you! Call us, or send us an email and we will get back to you shortly. | |
| +386 (0)31 809 017 +386 (0)40 203 002 |
|
| sales@fis.si | |
| 0038631809017 | |
| 0038631809017 | |
| tadejfis | |
| FIŠ d.o.o., Šentrupert 6 3303 Gomilsko, SLOVENIA |
|
![]() |
|