TIPPER


39.900€ (Without taxes)
| Weight | 12255 kg |
|---|---|
| Dimensions | 850 × 250 × 360 cm |
| Brand | MAN |
| Year | 2010 |
| Type | Tipper, By crane |
| Transmission | Automatic |
| Mileage | 180.000KM |
| Suspension | parabolično/parabolično |
| Tyres | 50% |
| Tyre dimensions | 315/80/22.5 |
| Accessories | bordmatic, EU poreklo, klima, original km, senčnik, zapora diferenciala, 1960kg na 8,5m, Crane HMF 1823 K2 (2004 year) 10.5 meters (2x hydraulic extension + 1x manual) remote control, 1960kg on 8.5M, žerjav HMF 1823 K2 (letnik 2004) 8,5m |
| Wheel formula | 4×2 |
| Euro | EURO 5 |
| Engine power | 360HP |
| Maximum permissible mass | 18000kg |
| Tipper dimension | 450x235x70cm |
| Wheelbase | 450cm |
Contact us |
|
| We are always ready to talk to you! Call us, or send us an email and we will get back to you shortly. | |
| +386 (0)31 809 017 +386 (0)40 203 002 |
|
| sales@fis.si | |
| 0038631809017 | |
| 0038631809017 | |
| tadejfis | |
| FIŠ d.o.o., Šentrupert 6 3303 Gomilsko, SLOVENIA |
|
![]() |
|