TIPPER


19.500€ (Without taxes)
| Weight | 13810 kg |
|---|---|
| Dimensions | 985 × 250 × 370 cm |
| Brand | SCANIA |
| Year | 2010 |
| Type | Abroll kiper |
| Transmission | Automatic |
| Mileage | 742.000km |
| Suspension | parabolično/zrak |
| Tyres | 90% |
| Tyre dimensions | 315/80/22.5, 385/65/22.5 |
| Wheel formula | 8X4 |
| Engine power | 480HP |
| Euro | EURO 5 |
| Accessories | dvižna os, EU poreklo, klima, meglenke, senčnik, zapora diferenciala, asfaltni keson 15m3, HIAB Multilift Abroll |
| Wheelbase | 380-140-130cm |
| Load capacity | 18.690kg |
| Maximum permissible mass | 32500kg |
Contact us |
|
| We are always ready to talk to you! Call us, or send us an email and we will get back to you shortly. | |
| +386 (0)31 809 017 +386 (0)40 203 002 |
|
| sales@fis.si | |
| 0038631809017 | |
| 0038631809017 | |
| tadejfis | |
| FIŠ d.o.o., Šentrupert 6 3303 Gomilsko, SLOVENIA |
|
![]() |
|