TRACTOR UNIT


79.900€ (Without taxes)
| Weight | 13550 kg |
|---|---|
| Dimensions | 915 × 250 × 370 cm |
| Brand | MERCEDES BENZ |
| Year | 2019 |
| Type | Concrete mixer |
| Transmission | Automatic |
| Mileage | 178.000km |
| Suspension | parabolično/parabolično |
| Tyres | 60% |
| Tyre dimensions | 315/80/22.5 |
| Wheel formula | 8X4 |
| Euro | EURO 6 |
| Engine power | 430HP |
| Accessories | EU poreklo, retarder, senčnik, 9m3 Liebherr mešalec |
| Wheelbase | 180-255-140cm |
| Load capacity | 18450kg |
| Maximum permissible mass | 32000кг |
Contact us |
|
| We are always ready to talk to you! Call us, or send us an email and we will get back to you shortly. | |
| +386 (0)31 809 017 +386 (0)40 203 002 |
|
| sales@fis.si | |
| 0038631809017 | |
| 0038631809017 | |
| tadejfis | |
| FIŠ d.o.o., Šentrupert 6 3303 Gomilsko, SLOVENIA |
|
![]() |
|