ALL VEHICLES


19.900€ (Without taxes)
| Weight | 15967 kg |
|---|---|
| Dimensions | 920 × 250 × 340 cm |
| Brand | SCANIA |
| Year | 2001 |
| Type | Vacuum truck |
| Transmission | Manual |
| Mileage | 435.000KM |
| Suspension | parabolično/parabolično |
| Tyres | 50% |
| Tyre dimensions | 10.00/R20, 315/80/22.5 |
| Wheel formula | 6X2 |
| Engine power | 228kW |
| Euro | EURO 3 |
| Accessories | dvižna os, senčnik, zapora diferenciala, demag pumps |
| Wheelbase | 430-140cm |
| Load capacity | 13000 kg |
| Maximum permissible mass | 29000кг |
Contact us |
|
| We are always ready to talk to you! Call us, or send us an email and we will get back to you shortly. | |
| +386 (0)31 809 017 +386 (0)40 203 002 |
|
| sales@fis.si | |
| 0038631809017 | |
| 0038631809017 | |
| tadejfis | |
| FIŠ d.o.o., Šentrupert 6 3303 Gomilsko, SLOVENIA |
|
![]() |
|